Projektowanie ogrodów OlsztynOgród to nie tylko rośliny. To uzupełnienie wnętrza, podkreślenie uroku domu. Dobrze zaprojektowany pozwala być zarówno ozdobą, jak i funkcjonalnym dodatkiem. Może cieszyć warzywami własnej hodowli, owocami z własnego sadu, ziołami, pięknych kwiatów i kompozycji roślinnych. Niezależnie od jego gabarytów, można go podzielić na strefy funkcjonalne, tak aby wzajemnie przenikały się zarówno estetyka, jak i praktyka. Projektowanie ogrodów to nie mechaniczne rysunki,a przemyślana kompozycja, gdzie ważną rolę gra wybór roślin i materiałów, przeznaczonych na stworzenie ogrodowych ścieżek i elementów architektury ogrodowej.

W aranżacji ogrodów istotną rolę odgrywa gust właściciela, jego preferencje i upodobania. Dlatego tak ważna jest wstępna rozmowa z właścicielem, ustalenie zarysu ogrodu, jego stylu, kolorystyki, materiałów wykończeniowych oraz innych szczegółów.

Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, ponieważ każdy projekt jest inny. Każdy projekt ogrodu wymaga innego zakładu pracy, stworzony jest z innych materiałów, nie powielają się kompozycje roślinne.

Projekt i aranżacja ogrodów w Olsztynie:

projekt wstępny ogrodu z uwzględnieniem możliwości terenu i oczekiwań klienta

projekt nawierzchni ogrodowych

projekt instalacji oświetleniowej

projekt instalacji nawadniającej

projekt elementów małej architektury, oczek wodnych, wodospadów, stawów i wszystkich elementów ozdobnych

projekt trawnika i nasadzeń

 

Warto pamiętać,że o ile aranżacja ogrodu jest etapem końcowym, o tyle projekt powinien powstać niemal równocześnie z projektem domu, a przynajmniej z projektem zagospodarowania przestrzennego działki. Zakładanie ogrodu powinno rozpocząć się równocześnie z budową domu, bo wówczas można wykorzystać ciężki sprzęt do wyrównania terenu, wykonania tarasów, wykopów pod instalacje i fundamenty altan, tarasów i innych elementów ogrodu.